مباحث جدید
حسین احمدی
نام کتاب: ترجمه تحریر الروضة فی شرح اللمعة مؤلف: شهید زین الدین جبل عاملی (شهید ثانی) نویسندگان : علیرضا امینی / محمدرضا آیتی الروضة البهیة فی شرح اللمعة الدمشقیة شرح لمعه شهید اول است که در گذشته به عنوان دومین کتاب فقهی حوزه ها محسوب می شد. اما امروزه اولین کتابی است که در زمینه فقه استدلالی در پایه های چهارم و پنجم و ششم تدریس می شود.

از

سید محمد دانش
محمدرضا #مظفر (۱۳۲۲- ۱۳۸۳ق) عالم شیعی قرن چهاردهم. او تحصیلاتش را در حوزه علمیه نجف آغاز کرد و از درس محمد حسین نائینی، آقا ضیاء عراقی، قاضی طباطبایی بهره برد و خود نیز شاگردان بسیاری تربیت کرد. مظفر با استفاده از موقعیتش در حوزه نجف و برای تحقق اندیشه‌هایش دست به تأسیس مراکز علمی و فرهنگی متعددی زد. در تقریب بین مذاهب و شیعه و سنی گام برداشت. تألیفات او به شیوه نو و ساده نگارش شده است. کتاب‌های اصول فقه و المنطق او از منابع درسی حوزه‌های علمیه است.   آیت الله #علی_محمدی_خراسانی از اساتید با سابقه ی سطوح عالی حوزه ودرس خارج قفه درقم داشتند . ایشان عضو هیات امنا ی مرکز خدمات حوزه های علمیه و ار نخبگان تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی می باشد. کتابی که برای شما آماده کرده‌ایم شرح منطق مظفر اثر استاد علی محمدی خراسانی در دو جلد است.  

از

سید محمد دانش
محمدرضا #مظفر (۱۳۲۲- ۱۳۸۳ق) عالم شیعی قرن چهاردهم. او تحصیلاتش را در حوزه علمیه نجف آغاز کرد و از درس محمد حسین نائینی، آقا ضیاء عراقی، قاضی طباطبایی بهره برد و خود نیز شاگردان بسیاری تربیت کرد. مظفر با استفاده از موقعیتش در حوزه نجف و برای تحقق اندیشه‌هایش دست به تأسیس مراکز علمی و فرهنگی متعددی زد. در تقریب بین مذاهب و شیعه و سنی گام برداشت. تألیفات او به شیوه نو و ساده نگارش شده است. کتاب‌های اصول فقه و المنطق او از منابع درسی حوزه‌های علمیه است. حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین دکتر علی #شیروانی (متولد ۱۳۴۳ ش، تهران)، تحصیلات حوزوی خود را نزد اساتیدی همچون حضرات آیات: سید محمد ضیاءآبادی، حسین وحید خراسانی و عبدالله جوادی آملی پیگیری کرد. وی رشته فلفه و کلام را در مقطع دکتری در دانشگاه تربیت مدرس به اتمام رساند. او علاوه بر تدریس دروس حوزوی و دانشگاهی تاکنون چندین جلد کتاب و مقاله به رشته تحریر درآورده است. «سلوک عرفانی در سیره اهل بیتعلیهم السلام»، «حضرت زهرا در کتب اهل سنت »، «رساله حقوق امام سجادعلیه السلام» و «پژوهشی در باب علم امامعلیه السلام» برخی از این آثار است. در ادامه می‌توانید جلد اول از ترجمه کتاب منطق مظفر توسط حجة الاسلام علی شیروانی را دانلود کنید.

از

#مظفر

چیز بیشتری برای نمایش پیدا نشد.