پست شده در: 2020-07-23 10:54:09

حجت الاسلام محمد کعبی مدیر مدرسه علمیه امام حسین(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، هدف از تأسیس مدرسه علمیه امام حسین(ع) را پرورش طلاب باسواد همراه با تقویت بینش سیاسی و توانایی تبلیغی عنوان و اظهار کرد: از زمان تأسیس این مدرسه علمیه تا کنون 120 طلبه در آن تحصیل کرده اند.

وی به سال تاسیس این مدرسه اشاره کرد و گفت: در سال 1389 مدرسه علمیه امام حسین(ع) در دو شهر قم و اهواز با جذب طلاب جدید الورود آغاز به فعالیت کرد و اکنون این طلاب در سطح دو مشغول به تحصیل هستند.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم برنامه های مدرسه علمیه را مناسب برای طلاب دانست و افزود: طلاب این مدرسه علاوه بر تحصیل دروس متداول حوزه های علمیه، در برنامه آموزشی مطالعات آثار شهید مطهری و بررسی سیره ائمه(ع) با نگاه به حرکت سیاسی معصومین(ع) شرکت می کنند.  

وی طلاب تحصیل کرده در مدرسه علمیه امام حسین(ع) را موفق ارزیابی کرد و گفت: طلابی که در این مدرسه تحصیل کرده اند امروز در عرصه های گوناگون تبلیغی و علمی حضور دارند.

حجت الاسلام کعبی وضعیت مدرسه علمیه در سال تحصیلی جدید با توجه به فراگیری کرونا را منوط به شرایط اعلامی مرکز مدیریت حوزه های علمیه عنوان کرد و بیان داشت: در این زمینه تابع مرکز مدیریت خواهیم بود و آمادگی داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری کلاس ها را برگزار کنیم. گرچه پیش بینی ها این است که در سال آینده کلاس ها به صورت نیمه حضوری برگزار خواهد شد./1370/پ302/ف

کلمات کلیدی: خبرگزاری فارس
  • 0 نظرات
اولین کسی باشید که این مطلب را می‌پسندد