خط خوب تنها به معنایِ خوش خط نوشتن نیست، بلکه در درجۀ نخست، تأکید بر درست‌نویسی است. درست‌نویسی خط فارسی بر مبنای چگونگی قرارگیری تک تک واژه‌ها روی خط‌های کاغذ است و بهترین راه درست نوشتن آن است که از همان ابتدا که خواندن و نوشتن را می‌آموزیم، درست‌نویسی را هم بیاموزیم.
دانش‌آموزانی که وارد فضایِ پیش‌دبستانی و دبستان می‌‍شوند، تازه می‌خواهند خواندن و نوشتن را بیاموزند و این آموختن را با قلم و کاغذ آغاز می‌کنند. به غیر از آشنایی با شکل اصلی حروف، بهتر آن است که طرز زیبا نوشتن را بیاموزند. از این جهت، به مرور زمان دست خط بهتری پیدا خواهند کرد و در کنار تشویق و ابراز نظر مطلوب اطرافیان، علاقه به بهتر نوشتن و درست نوشتن را که هر دو در آیندۀ تحصیلی و کاری تک تک دانش آموزان تأثیرگذار است، خواهند داشت.
«مجموعه ی کتابهای آموزش و تمرین زیبانویسی ثنا برای پیش‌دبستانی‌ها و دبستانی های عزیزبه صورت الگوهای مبتنی بر خط نستعلیق تحریری و پرهیز از آموزش مستقیم و قواعد خوش‌نویسی در دبستان‌هاست. ...»
در این کتاب‌ها روش نوشتار بر اساس الگونویسی و کپی برداری است به این معنی که بچه‌ها حتی خود معلمان خطوط کمرنگ را پررنگ می‌کنند و با استفاده از ورق پوستی از روی کلمات کپی میکنندبا این روش شیوه درست‌نویسی را فرا می‌گیرند.
تعطیلات تابستان بهترین زمان برای تمرین زیبا نویسی هست و میتوان از اوقات فراغت بهترین استفاده را کرد شما میتوانید با تهیه کتابهای ثنا و بهره گیری از آموزش های کانال بدون صرف وقت در رفت و آمد و به راحتی در منزل خط بهتری پیدا کنید 🌹🌹🌹
https://eitaa.com/zibanevesisana
ابعاد: 2828 x 2828
سایز فایل: 2.12 Mb