مطلب
حریت اندیشه و مخالفت با فلسفه و عرفان مصطلح ، ضدیت با ولایت فقیه نیست اعوذبالله من الشیطان الرجیم  بسم الله الرحمن الرحیم  سلام علیکم  سوال :خواهشمند است در خصوص التزام به ولايت فقيه  توضيح دهيد؛ به عبارت ديگر چگونه بايد عمل نماييم تا بدانيم که به جانشين بر حق آقا امام زمان (عج) اعتقاد و التزام كامل داريم؟ پاسخ: ولايت فقيه به معناى حاكميت مجتهد جامع‌الشرايط در عصر غيبت است و شعبه‌اى است از ولايت ائمه اطهار (عليهم السلام) كه همان ولايت رسول الله (صلى الله عليه وآله) مى‌باشد و همين كه از دستورات حكومتى ولى امر مسلمين اطاعت كنيد نشانگر التزام كامل به آن است. منبع: استفتائات رهبر معظم انقلاب اسلامی ، آقای سید علی خامنه ای (حفظه الله تعالی) ___________________ ما یک وقت با حکم و سفارش و فرمان و توصیه سیاسی و حکومتی ولیّ فقیه روبرو هستیم دراینجا وظیفه همگان و حتی مجتهدان و فقها اطاعت است اگر چه در همین زمینه هم باز باب بحث و یا طرح نظرات کارشناسی متفاوت به شرط این که مایه تضعیف نظام و حاکمیت نباشد و کلا مفسده ای در بر نداشته باشد، به شکل خصوصی و یا حتی بعضا عمومی باز است. اما اگر پای یک بحث نظری فقهی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فلسفی و عرفانی و همه شاخه های علوم در میان باشد، هیچ الزامی به انطباق و همرأیی نیست و اساسا اجتهاد در تشیع معنایی جز این ندارد. و اساسا توصیه صد باره مقام معظم رهبری بر راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی یعنی همین که باب نشاط و آزادگی فکری و اندیشه ای بسته نباشد و بلکه در قالب یک راهبرد در مراکز علمی پی گیری شود. ایشان حتی در ارتباط با مسئولان اجرایی کشور آنها را ملزم به داشتن توافق نظری و فکری در مسائل کارشناسی با رهبری نظام  نمی کنند. البته وقتی پای اجرا در میان باشد قهرا مسئول اجرایی باید بر اساس نظر کارشناسی ولی فقیه ـ اگر به عنوان سیاست و دستور العمل  نظام به صورت رسمی یا غیر رسمی ابلاغ شده باشد ـ عمل کند.     منبع: آقای مهدی نصیری    والعاقبه للمتقین  التماس دعا  یا مهدی 
اعوذبالله من الشیطان الرجیم  بسم الله الرحمن الرحیم  سلام علیکم  کتاب شریف معرفت توحید و عدل ، تالیف آقای رضا برنجکار ، انتشارات نباء ، یک کتاب مقدماتی بر مبنای آیات شریفه قرآن کریم و روایات اهل بیت علیهم السلام  در زمینه فقه العقاید.   والعاقبه للمتقبن  التماس دعا  یا مهدی 
اعوذبالله من الشیطان الرجیم  بسم الله الرحمن الرحیم  سلام علیکم    کتاب درسی معارف و عقاید 3 ، تالیف آقایان رضا برنجکار و محمد تقی سبحانی  است که شامل مباحث توحید و نبوت  ، سطح متوسط ... می باشد.    والعاقبه للمتقین  التماس دعا  یا مهدی
اعوذبالله من الشیطان الرجیم  بسم الله الرحمن الرحیم  سلام علیکم    این کتاب درسی تالیف گروه اخلاق شورای تالیف کتب حوزوی است که در جلددوم ، به آداب فردی و علم آموزی می پردازد.    والعاقبه للمتقین  التماس دعا  یا مهدی
اعوذبالله من الشیطان الرجیم  بسم الله الرحمن الرحیم  سلام علیکم    این کتاب درسی تالیف گروه اخلاق شورای تالیف کتب حوزوی است که در جلد اول ، به آداب بندگی می پردازد.    والعاقبه للمتقین  التماس دعا  یا مهدی